ד"ר ג'ימס לוי , פסיכולוג קליני , מדבר על השפעה של חוסר מיניות בפרט ועל מאמרים בכלל.

מיניות וחיינו

 

על מיניות וחוסר מיניות

 

על פי הגדרת -OMS (2002): בריאות מינית היא מצב של רווחה גופנית, רגשית, נפשית וחברתית הקשורה למיניות.

בואו ננסה לתת סקירה ראשונה לגבי המיניות. קודם כל, היא מייצגת וממלאת תפקיד והיבט מהותי בהתפתחותו וברווחתו הכללית של כל אינדיבידואל. המיניות בכלל מתפתחת עם הזמן ועם שלבי החיים השונים. החיים. המיניות אינה מוגבלת רק ליחסים מיניים, היא עולם יחסי עשיר בחוויות, המורכב מחילופים רגשיים, רגשיים וגופניים, אלא גם מאהבה, רגישות ורוך זה לזה ומגילויים הדדיים.

יכולות להיות מספר השלכות לחוסר מיניות לבד או כזוג

כשאין הזדמנויות או מפגשים מבוקשים או רצויים. אז אין יחסי מין. למעשה זה מייצר כמה השלכות על המיניות שלנו.

קודם כל ישנה ירידה בחשק המיני מכיוון שהגוף שלנו מייצר אנדורפינים בזמן הזדווגות מינית, יש לציין שההורמונים הללו נותנים לנו הרגשה של הנאה ורווחה ומאפשרים לנו לשייך למין תחושה חיובית. אסור לשכוח שהתשוקה המינית מתעוררת מחדש ברגע שאנו חוזרים ליחסים מיניים.

אנו יכולים להבחין בעלייה במתח, מחקרים שנעשו בשנת 2005 על ידי מדיקל דיילי לפיהם היעדר יחסי מין או חוסר מגע גופני גורמים לעלייה במתח.

תוצאה נוספת היא התחושה הפנימית של הרגשה רצויה לגבי אחרים ועל ידי אחרים, מה שמוביל לחוסר ביטחון עצמי.

אנו יכולים להסיק שכל תסכול מיני מוקרן ישירות על חיינו, הדבר גורם בנו לתחושת חוסר שביעות רצון כללית למרות תחושת הבדידות, לחץ והחרדה אך לשמחתנו זה ניתן לתיקון .

החוויה של מיניות טובה ואינטימיות טובה נותנת לנו את ההרגשה של להיות וקיימים ומעניקה לנו את הביטחון הרגשי הזה, של היכולת להיפתח לזולת ללא פחד או אילוץ.

אם היעדרות זו מתגלה כקשה לנהל ולחיות בעצמו ובתוך הזוגיות ומעל הכול יוצר סבל, יש צורך להתייעץ עם מומחה לבריאות הנפש.

 

 


צור קשר
לקביעת פגישה או התייעצות אתם מוזמנים למלא את הטופס שלפניכם או התקשרו


האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי
הודעה ב-WhatsApp