ד"ר ג'ימס לוי , פסיכולוג קליני , מדבר על מוטיבציה פסיכולוגית בפרט ועל מאמרים בכלל.

ירידה במוטיבציה

למה המוטיבציה שלי יורדת?
יש תקופות בחיים שזה קורה בהם אנו מרגישים ירידה במוטיבציה שלנו בעקבות סיבות וסיבות שונות.ננסה לנתח ולהבין את הסיבה של ירידה זו באנרגיה חיובית והסיבות הגורמות לכך.שינוי גישה לחיים
קודם כל, בואו ננסה להגדיר מהי מוטיבציה. מסתבר שקיימת הסכמה כללית המגדירה מוטיבציה מבחינה פסיכולוגית כהשלכה זו לעתיד שדוחפת אותנו לפעול בהתלהבות.אנו יכולים להבין שכדי להגיע ולהצליח בעסקים שלנו זה תלוי במידת ההתלהבות שלנו .
"פתיחות לאחרים, הסקרנות הפעילה הזו, הרצון הזה." Alain Etchegoyen..הכוח הזה.האנרגיה הזו.המומנטום הזה שדוחף אותנו להתקדם קדימה.
אוברט רואה במוטיבציה התחלה בגישה שלנו לתנופה ודקר רואה בה מקור של אנרגיה נפשית הנחוצה לכל פעולה. אז מנקודת מבט פסיכולוגית, אנו יכולים לאשר שמוטיבציה מוגדרת כתהליך שקובע כיצד האנרגיה הפנימית שלנו משמש כדי לספק את הצרכים שלנו כדי להשיג את המטרות שלנו.,. זה מתאים למה שמעודד כל אחד מאיתנו בנפרד להשיג את היעדים שלנו ולהשקיע בפרויקטים.
ישנם שני מקורות שיוצרים את המוטיבציה שלנו, המוטיבציה שמגיעה מהכוח הפנימי של כל אדם, מהאישיות שלו וגם ממקורות חיצוניים וחיצוניים שונים כמו רווחים ותגמול.אנו רואים שם את ההשפעה הישירה והעקיפה של הלא מודע והמודע שלנו. על חיינו. המקורות לכל מוטיבציה מבוססים על שלושה גורמים מהותיים: אוטונומיה, שליטה ומטרה. האם יש רצון אמיתי לכוון את חיינו, להגדיל את היכולות שלנו ולתת משמעות לעצמינו.
 
כאשר צורך מסופק כבר אין מוטיבציה. נחזור להיררכיית הצרכים של מאסלו:
צרכים פיזיולוגיים – צרכי ביטחון – צרכי שייכות – צרכי הערכה וצרכי ​​מימוש עצמי.
כיצד נוכל להבין את הירידה במוטיבציה ואיזו השפעה יש לה על ההתנהגות שלנו?
זה תלוי במספר גורמים: אנו יכולים לציין שניים: הערכה עצמית וציפיות אישיות.
הערכה עצמית היא השכנוע והמחשבה שאנו מסוגלים להצליח ולהשיג את המטרות שלנו. הדבר תלוי באישיות ואיך היא מרגישה ביחס לאחרים.עם זאת, ישנם גורמים שעלולים לשבש את ההערכה העצמית.חינוך הורים, לחצים חיצוניים (חברתיים ופסיכולוגיים) וכל מיני ביקורת שלילית.
יש גם ציפיות אישיות, איזה ערך נותן הפרט למטרותיו וכיצד הוא צופה את אפשרויות ההצלחה שלו.
הגורמים לירידה במוטיבציה שלנו קשורים למצב של עייפות נפשית ואובדן הרצון להשיג סיפוק. אנחנו עושים את המאמץ הזה כי יש תמורה בתמורה, אבל לעתים קרובות מאוד קשה לנו להניע את עצמנו להשיג את המטרות שלנו.
כאשר אנו חשים חוסר מוטיבציה לאורך תקופה של מספר שבועות, אם יש עייפות פיזית ונפשית, תחושת דיכאון והביצועים הנורמטיביים שלנו מושפעים, עלינו לשקול פנייה לעזרה מקצועית.

 


צור קשר
לקביעת פגישה או התייעצות אתם מוזמנים למלא את הטופס שלפניכם או התקשרו


האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי
הודעה ב-WhatsApp