החשיבות של הערך העצמי של בן אדם

תקשורת בין אישית

חשוב לציין שהגוף שבתחילת החיים  (שפה ראשונית של התינוק ) שלנו הוא מתווך ומשדר החוצה (בכל סיטואציה ) את תעודת הזהות שלנו ,עולם שלם של צרכים ורגשות , הוא אמצעי תקשורת חשוב ביותר ביצירת קשר.

תקשורת בין-אישית היא הדרך שבה אנשים משתפים ביניהם, מתקשרים ומעבירים מסרים התקשורת מהווה אמצעי חשוב לביסוס קשר אותנטי וזורם בין אנשים, שהוא תנאי הכרחי ובסיסי לשיתוף פעולה.

תקשורת בין אנשים יכולה להיות מילולית ובלתי מילולית .


נתון מעניין :לפי מחקרים פסיכולוגים תקשורת לא מילולית נחשבת כמעבירה יותר מידע ומסרים מאשר תקשורת מילולית .תקשורת לא מילולית מייצג 65% והמילולית 35% ממה שאנחנו משדרים.כנראה שהסיבה היא שבתקשורת מילולית ישנם פילטרים ומחסומים רגשיים לעומת

בתקשורת הלא מילולית המקור למידע ומסרים נמצא בתת מודע שלנו וזה פועל לפי חוקים משלו שאנחנו לא מודעים לו . התקשורת המילולית היא יותר בשליטה עם בקרה שכל מסר או מידע עובר סוג של מיון, צנזורה. התקשורת הבין אישית תלויה באיזון חוזר שאנו מקבלים מהמסרים שלנו.

לאחר שהגדרנו שיש תקשורת מילולית ובלתי מילולית אנחנו נבדוק איך מרכיבי אישיותו ותפיסתו של הפרט כלפי עצמו פועלים בתקשורת הבין אישית.

 

למעשה השאלה היא איך הדימוי העצמי שלי האובייקטיבי (איך אני נראה במציאות) וסובייקטיבית (איך אני רואה את עצמי במחשבותיי) פועל ומשפיע באינטראקציה עם בני אדם? האם הוא תורם או מחסיר, האם זה  יוצר אסוציאציה חיובית או שלילית ואיזו השלכה בתקשורת הבין אישית.

 

הביטחון העצמי שלנו הוא קובע סוג האינטראקציה ותקשורת אנחנו יכולים לפתח עם בני אדם.הכל תלוי בצורך היכולת האישית ובאינטרסט שלנו ביצירת קשר.

המקור של הביטחון העצמי הוא הדרך בה אנחנו רואים את עצמנו.הוא מורכב מדימוי עצמי וערך עצמי . הוא הדרך בה אנחנו רואים את עצמנו בעיני עצמנו. והשאלה היא האם אנחנו רואים את עצמנו באור חיובי, שיש לנו יכולת להתמודד ומסוגלים לעשות דברים בזכות התכונות האישיות שלנו.

התכונות האלו מלווים אותנו לאורך כל חיינו ומשפיעים על ההתנהגות שלנו. במידה שאנו מודעים לתכונות רבות האלו, הדימוי העצמי שלנו יעלה.כך נרגיש בנוח בתקשורת עם אנשים. נוסף על כך הערך העצמי שלנו, האופן בו אנחנו מעריכים את עצמנו בעיני עצמנו..

מתברר שביטחון עצמי זה איך וכמה אנחנו סומכים על עצמנו.

לא משנה אם אני שמן או רזה מדי ,לא משנה שהיו לי הרבה כישלונות או אי הצלחות ,לא משנה שלא האמנתי ביכולת שלי , לא משנה שאתמול לא האיר לי פנים: הכל מתחיל מחדש, הכול תלוי בהחלטה והכוונה שלי לשנות את העבר שלי שלא אפשר לי לחיות את החיים המגיעים לי. לא רוצה יותר להיות מי שלא בחרתי להיות "לא רוצה יותר לחיות את החיים של מי שהוא לא אני".כנראה שהזהות שלי התבלבלה ומעכשיו זה הולך להשתנות כי החלטתי לוותר על כל התירוצים שפגעו קשות באמונה וביכולת שלי להשתנות ולקחת את החיים בחזרה ולהיות המנצח של התזמורת של החיים שלי.

 

צור קשר
לקביעת פגישה או התייעצות אתם מוזמנים למלא את הטופס שלפניכם או התקשרו


האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי
הודעה ב-WhatsApp