ד"ר ג'ימס לוי , פסיכולוג קליני , מדבר על הסטרס של החיים המודרניים בפרט ועל מאמרים בכלל.

הסטרס של החיים המודרניים

הסטרס של החיים המודרניים

 

 

נושא זה נלמד בשלושה חלקים:

1) אני והשני

2) החרדה כמכשול לביטוי עצמי

3) פתרונות פרקטיים

 

חיינו נמצאים בתנועה תמידית בכל עת ובכל תחומי חיינו השונים.

החברה המודרנית בה אנו חיים מחייבת אותנו להתמודד מול המציאות היומית כדי לתת מענה והחלטה קבועה ביחס לכל בעיה שתתעורר באופן כללי ללא הודעה מוקדמת.

 התחומים השונים בחיינו מייצגים את התוכנית הנורמטיבית של כל הסתגלות או אי התאמה של כל אדם בסופו של דבר לקבל אישור והכרה חברתית.

 

מהם התחומים השונים בחיינו המעניקים לנו הכרה חברתית ושביעות רצון אישית .

אנו יכולים לשים לב למספר תחומים כמו משפחתיות, הורות, הגשמה עצמית, חברתיות, הגשמה מקצועית ורגשיות. 

 

מה החברה נותנת לנו?
כל חברה היא האחר - זה יכול להיות בן/בת  הזוג שלנו, הבוס שלנו, החברים והילדים , ולכן השאלה המהותית היא "איך אני רואה את עצמי - איך אחרים רואים אותי, איך אני מרגיש את המבט הכפול הזה ואיך אני מגיב?״

 

מערכת היחסים בין איך שאני רואה את עצמי לבין האופן שבו אחרים תופסים את עצמי ישירות או בעקיפין מגדירים את היחסים הבין אישיים בין פרטים ומבססים את הקוד היחסי של כל מערכות היחסים האנושיות.התקשורת הבין אישית קשורה ביחסי הגומלין האלו.

 

האיזון או חוסר האיזון בכל מערכת יחסים או אינטראקציה אנושית ברמות שונות נותן תובנה סובייקטיבית שיכולה להגדיר ולהשפיע באופן קיצוני על ראייתנו האישית ושל העולם או המציאות שבה אנו חיים.

 

האם מערכת היחסים הבין -אישית היא המראה הפנימית שלנו כמודעות לאני הפנימי הנסתר והסודי שלנו? 

 

המאמר הבא ינסה לענות על נקודת מבט זו

האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי
הודעה ב-WhatsApp