Restart וקורונה: החצי כוח המלאה

אפשר לראות בתקופת הבידוד החברתי הזדמנות היסטורית "לנקות השולחן " הכוונה לשדרג את המערך הפיזי והנפשי שלנו. יש סימיליות בכך שמגפת הקורונה התפרצה סביב חג פסח. מה עושה עם ישראל לקראת פסח, ניקיון יסודי של כול הבית לקראת האביב, רואים את זה גם בארצות אחרות.

הניקיון הנדרש הוא חיצוני ופנימי. בתקופת הבידוד החברתי אנחנו אמורים להתנתק ממספר מסגרות, עבודה, חברים ומשפחה. אנחנו אמורים להתנתק מההרגלים המוכרים שלנו וכנראה להתמקד בעצמנו כדי ליצור בסופו של דבר זהות חדשה שאמורה לשרת אותנו מחר לאחר שנחזור לחיים ללא ההגבלות שנכפו עלינו בגלל מגפת הקורונה, זו המשמעות החיובית שאנחנו יכולים לראות בתקופה של בידוד חברתי.

בתקופה הקשה שאנו עוברים ישנם מספר לא מבוטל של מערכות שהופסקו לפעול או יש האטה בהם. היינו רגילים דורי דורות לפתח מערכות שונות, משפחתית בין זוגית, עבודה ויחסים חברתיים. כול המערכות האלו עיצבו את האישיות של האדם חיזקו אותה ואת ההגשמה העצמית שלו. הוא למד במשך השנים לפתח קשרים חברתיים ורגשיים, הוא נחשף לעולמות שונות של חוויה ואתגרים. בתקופה הזות הקשר האנושי בין האנשים השתנה לגמרי. הקשר המשפחתי החברתי והבין זוגי. הנושא הכלכלי מאיים על כול בית. אנו רואים הימנעות וריחוק בין האנשים הגורם אי נעימות פחד וחרדות רבות. כול ההרגל האנושי שנבנה במשך הדורות מאיים על המשך קיומו השרשרת האנושית.

שנים כנראה דאגנו להרבה דברים חשובים על מנת להבטיח את קיומנו, דאגנו למשפחה לפרנסה לקשרים חברתיים אך נראה לי ששכחנו או השקענו מספיק בעצמנו. אנו רואים יותר ויותר אנשים הסובלים ממצבים נפשיים קשים, ממשברים בין אישיים, ממשברים כלכליים, אנשים הסובלים, אנשים ללא שייכות, אנשים שהולכים לישון וקמים עם בדידות בלב.

החיים המודרנים לקחו מאיתנו את הזהות האמיתית של כול אחד .אנחנו בתבנית חברתית הדורשת מאיתנו לספק סחורה ואנו בתחרות עם עצמנו ועם האחר על מנת לספק סחורה הכי טובה. רק נשכח שמדובר בבני אדם שעם הזמן נשחקים ואינם מתקשים לזהות את עצמם. בסרט המדהים The Wall עם המוזיקה הנפלאה של Pink Floyd זה מציג את בנייה הדרגתית וההריסה האולטימטיבית של קיר מטפורי אשר משקף את תחושת הבדידות והניכור בחיי אדם.

תמיד נשמעה ביקורת על כך שלא שולטים בזמן שאין מספיק זמן על מנת לדאוג ולפתח את הדברים החשובים לנו.כול הריצה שלנו בחיים היא להספיק בכול הנדרש מאיתנו… איפה אני בסיפור ואם כן מה נשאר ממני על מנת לחשוב מה אני באמת צריך מה לתת לעצמי, מה לחשוב מה אני צריך.

לכן אנחנו חייבים לראות שבתקופת הבידוד החברתי יש הזדמנות לאפס את השעון האישי שלנו וליצור restart כי הדיסק הקשיח שלנו שחוק עייף ומאבד את זהותו האמיתית. אז מה כדי לעשות בתקופה זאת?
ראשית נראה לי שיש צורך לדאוג לגוף ולבריאות הפיזית, לכול אחד חסר לו שעות רבות של שינה ורוגע ולתת דגש על תזונה נכונה ובריאה כול זה במטרה להוריד את רמת הstress שאנחנו צוברים במרוץ החיים.

מקביל לשדרוג הפיזי לא פחות חשוב הדגש על המערכת הנפשית שלנו. הכוונה לשים לב לכול הדברים שעקבו (שלא טיפלנו בהם) אותנו ומשבשים את חיינו. אם יש צורך פניה ליעוץ או טיפול מקצועי (אפילו שהתנאים לא הכי נוחים, יעוץ באמצעות וידאו). הזמן שהוא עכשיו יותר לרשותנו הוא לא זמן לחופשה ולבטלה הוא אמור לשמש לנו למחשבה למודעות לבדיקה ולשינויים שהם צריכים להיות לפני שלוקחים בחזרה את החיים ששלנו.

צור קשר
לקביעת פגישה או התייעצות אתם מוזמנים למלא את הטופס שלפניכם או התקשרו


האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי

פותח ע״י GALEVY פיתוח אתרי אינטרנט