לחיות באיום הקורונה | מגפת הקורונה | וירוס קורונה

לחיות באיום הקורונה

האם הקורונה זה איום על חיינו או התארגנות מחודשת של חיינו?

נראה לי שזה תלוי איך אישיותנו עם הכלים שלנו מסוגלת להתייחס ולהתמודד.
מאז הילדות אנחנו לומדים דפוסים של התנהגות ודרכי התמודדות על מנת לשרוד ולהקטין את רמת הסיכון שלנו מול הלא ידוע והחוסר ודאות.
כל רגע בחיים הוא למידה והתבוננות בעצמנו כמו אותו ילד שמתחיל לצעוד על השטיח ומגשש מול חוויה לא מוכרת חדשה שהיא ללמוד ללכת. 
כך הוא לומד לא רק ללכת מעבר לכך הוא לומד מאפיינים פסיכולוגים -שליטה סקרנות והתמודדות עם הלא ידוע עם הפחדים שלו עם התסכולים שלו.

בניסיון שלו להתנסות במצבים חדשים ולא מוכרים הוא לומד לכבוש כול פעם יעדים לא מוכרים שמחזקים בסופו של דבר את תכונותיו באישיותו את סקרנותו ואת הדימוי והערך העצמי שלו. הוא פותח לעצמו חלון ענק של הזדמנויות חדשות. הוא פותח חלון מול החיים.

אומרים שצריך להסתכל על חצי כוס המלאה. כנראה שבסופו של דבר יש לכאורה מול המצב החדש שנוצר (בגלל המגבלות החוסר אונים והחרדה) התמודדות או ניסיון ללמוד שמול מצבים חדשים ומאיימים אנחנו לא מרימים יד אנו כמו הילד הקטן שלומד לצעוד על השטיח ונופל וקם אינו מוותר כי בתת מודע יש לו דחפים שאומרים לו שיש לו עבודה רבה יש לו הרבה יעדים לכבוש ואולי הכי נכון הוא ללמוד להתגבר על מכשולים, ללמוד להתמודד עם הפחד ולהפוך אותו לכוח המניע להצלחה. 
כשנחתו על הירח אמרו זהו צעד קטן לאדם, אך צעד גדול לאנושות.

ומה כל זה קשור לקורונה?
ועוד איך זה קשור כי אנו לומדים סיטואציה חדשה לא מוכרת ומאיימת. זה עיקר הלמידה אנו רק נרוויח ונפתיע את עצמנו. בזכות זה אנו נחדש ונעשיר את המלאי הפסיכולוגי שלנו כי כל החיים זו שרשרת של מצבים חדשים לא ידועים שאנו נאלצים או פשוט רוצים לכבד ולהצליח בהם. המצב מעמיד אותנו מול אתגרים רבים , יש לנו שתי אופציות או להיכנע לפחד או להבין את המשמעות שהעולם דורש שינוי ואנחנו כולנו נרתם ליצור את השינוי הדרוש והחיוני. אנחנו לא נוותר כמו אותו ילד קטן שגם הוא אינו מוותר בלי להיות מודע, אנחנו מודעים לזה. הילד אינו רואה את היעדים אנחנו כן.

פרויד אמר שרק במצב של משבר אנחנו יכולים לגייס את כול המשאבים הפסיכולוגים שלנו על מנת למצוא שינוי ולשפר את חיינו.

אני מזמין אתכם לחשוב על זה וכנראה תגיעו כמוני למסקנה שהקורונה הוא הזדמנות עולמית ואנושית על מנת לשנות את חיינו , כדי שנוכל לחיות ביותר הרמוניה שלווה וחמלה בינינו. 
בזכות השינויים האלו שאנחנו ניצור, כנראה נבנה עולם יותר מתאים וראוי לעולם כולנו. זו הסיבה שכול העולם הוא במשבר. זו החזון של עולם חדש-ישן כי שכחנו ובגדנו בו. לכן העולם כולו מתגייס נלחם על מנת ליצור אותו.
אני מאחל לכל העולם בהצלחה . אנחנו ראויים לזה.
השיר אומר "we are the world we are the children"  
צור קשר
לקביעת פגישה או התייעצות אתם מוזמנים למלא את הטופס שלפניכם או התקשרו


האתר מכיל מידע כללי ואיננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף טיפול פסיכולוגי אישי מקצועי. בעת הצורך, מומלץ לפנות לקבלת טיפול או ייעוץ מקצועי

פותח ע״י GALEVY פיתוח אתרי אינטרנט